Нарада з питань взаємодії держави, етнічних та релігійних спільнот задля консолідації українського суспільства

26 травня 2023

Представники управління етнополітики, свободи совісті та цифрових трансформацій департаменту культури та туризму Тернопільської обласної військової адміністрації взяли участь у нараді-семінарі з питань взаємодії держави, етнічних та релігійних спільнот задля консолідації українського суспільства, який відбувся в Києві з ініціативи Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.

До наради-семінару долучилися 46 працівників структурних підрозділів обласних і Київської міської військової адміністрацій з питань етнополітики та свободи совісті, представники органів державної влади, учені.

Заступник керівника Офісу Президента України Олексій Дніпров у своєму вітальному слові наголосив, що фронт Державної служби України з етнополітики та свободи совісті - один з основних у тилу, оскільки ворог прагне маніпулювати факторами релігії та міжнаціональних відносин для розхитування ситуації в Україні.

«Я хотів би, щоб тут всі діяли єдиним фронтом на чолі з ДЕСС, яка сьогодні нарощує інституційну спроможність. Тепер нам треба разом вибудовувати таку інституційну спроможність у всіх регіонах нашої держави», - зауважив Олексій Дніпров.

Своєю чергою Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчинов зазначив, що російсько-українська війна з 2014 року актуалізовувала проблеми становища національних меншин. Зокрема, на території Приазов'я воєнні дії обернулися трагедією для надазовських греків - румеїв та урумів. Ситуація цих етносів, які є складовою української політичної нації, зараз близька всім, бо люди втрачають свої домівки та об'єкти культурної спадщини, а також змушені переїздити в інші регіони.

«Люди, які здобули притулок у відносно безпечних регіонах України приносять з собою свою етнічну та релігійну особливості. І територіальні підрозділи ДЕСС повинні реагувати на ці виклики», - зазначив Олег Немчинов.

Під час семінару учасники заслухали та обговорили 10 доповідей, які стосувалися реформи законодавства у галузі етнополітики, посилення інституційної спроможності підрозділів ДЕСС, ролі етнополітики та релігійного чинника у повоєнній відбудові України.

Про завдання ДЕСС у часи російсько-української війни говорив її голова Віктор Єленський. Він підкреслив, що головним завданням ДЕСС відтак стає консолідація релігійних і етнонаціональних спільнот навколо загальнонаціональної надідеї – перемоги над російським агресором. Тобто першочергові зусилля мають спрямовуватися і спрямовуються на максимальне сприяння релігійним і етнонаціональним об’єднанням в їхній участі в обороні країни, допомозі тилу, підтримки вимушених переселенців, населення у зонах бойових дій та на деокупованих територіях. Під цим оглядом він докладно зупинився на питаннях підтримки широкомасштабних соціально-гуманітарних проєктів релігійних організацій, зміцнення і професіоналізації служби військового капеланства, унеможливлення використання релігії на шкоду правам і свободам українських громадян, а також – підсилення інституційної спроможності ДЕСС.

 

Інформація підготовлена за повідомленнями ДЕСС