Студентам Тернополя розповіли про успішні практики інклюзії

5 жовтня 2023

У Інклюзивно-ресурсному центрі Тернопільського національного педагогічного університету ім.Володимира Гнатюка відбувся захід за назвою однойменного короткометражного комедійного соціального фільму: «Неймовірний сліпий випадок».

Особливими гостями заходу стали львів’яни:

Оксана Потимко – громадська діячка, виконавча директорка Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ», керівниця Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка», радниця міського голови Львова, Почесна Амбасадорка Львова, кандидатка історичних наук, заслужена працівниця соціальної сфери України, лауреатка Державної премії в галузі освіти.

Ярослав Нудик – артист вокальної формації «Піккардійська терція», лауреат Національної премії ім.Тараса Шевченка, заслужений артист України; аудіодискриптор і диктор.

Сестра Йосафата (орден Василіанок) – асистентка у програмах по роботі з незрячими дітьми.

 

Впродовж зустрічі Оксана Потимко розповіла про особливості життєдіяльності людини, яка нічого не бачить, презентувала книги, надруковані шрифтом Брайля і адаптовані для усіх категорій читачів, продемонструвала тактильні карти, засоби для вивчення шрифта Брайля і письма за його допомогою. А Ярослав Нудик поділився власним досвідом щодо специфіки озвучення книг, залучення до цього процесу дітей зі всієї України та особливостей роботи із ними.

 

Під час заходу учасники мали змогу переглянути кінострічку із аудіодескрипцією «Неймовірний сліпий випадок», над створенням якої працювали гості заходу. Головними героями фільму є двоє незрячих аматорів – львів’янин Михайло Петрів та Василь Човбан з Мукачева.

Керівники та актори фільму подбали, аби у глядача виникло почуття співчуття і розуміння: усі люди різні, але це не заважає співіснувати та ще й з гумором.

Загалом на заході були присутні 176 учасників, серед яких викладачі та студенти з магістрантами історичного, хіміко-біологічного, психолого-педагогічного та географічного факультетів, які вивчають педагогіку, інклюзивну освіту чи цікавляться інклюзивними процесами у суспільстві.