У Любліні розпочався другий етап українсько-польського форму "Діалог двох культур"
9 вересня 2025
У польському Любліні розпочався другий етап українсько-польського літературно-мистецького форму "Діалог двох культур".
Офіційне відкриття цієї знакової події відбулося в музеї Вінцента Поля, за участі науковців, митців, громадських діячів України та Польщі.
Нагадаємо, що форум, започаткований 25 років тому на Тернопільщині, присвячено пам'яті й творчості геніального поета Юліуша Словацького, який народився у м. Кременці.
Символічну естафету першого етапу цьогорічного "Діалогу", який проходив 4-5 вересня в місті над Іквою, передала польській стороні делегація Тернопільщини, очолювана директором департаменту культури та туризму ОВА Світланою Байталюк.
З вітальними промовами до учасників зустрічі звернулися польський письменник, культурний діяч Маріуш Ольбромський, заступник директора Музею Юзефа Пілсудського в Сулеювку Гжегож Новік, директор обласного літературно-меморіального музею Юліуша Словацького в м. Кременець Тамара Сеніна, директор Департаменту Світлана Байталюк.
Кожен з них наголосив на важливості розвитку міжкультурного діалогу та поглиблення існуючої співпраці.
По завершенні церемонії в музеї Вінцента Поля, учасники форуму відвідали місто Налечува та побували з екскурсією в музеї Чарторийських у м. Пулавах.